Academica dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wińsku

Czcionka:

Gminna Biblioteka Publiczna w Wińsku została biblioteką partnerską systemu Academica. Dzięki temu biblioteka oferuje swoim Czytelnikom bezpłatny dostęp do sieci Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych "Academica".

Czym jest Academica?
Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych "Academica", to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy. Aktualnie udostępnia ponad 3,3 mln tekstów: artykułów, monografii, podręczników i skryptów.

Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Dzięki systemowi rezerwacji, który zaimplementowano w cyfrowej wypożyczalni Academica, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu swojej pracy na terminalu w bibliotece. Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu w  naszej bibliotece. Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

System Academica oferuje:
- pełnotekstowe przeszukiwanie ponad 3 milionów współczesnych publikacji naukowych: artykułów, monografii, podręczników i skryptów,
- inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji,
- nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access,
- możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica,
- możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend.

HARRY POTTER CZ.VII

Wyjazd do kina